Zdroj: Porsche

Legendární závodní Porsche 917 dostalo moderní kabát v podobě futuristického konceptu

Letos je to přesně 50 let, co německá automobilka poprvé odhalila model 917, který jí následně přinesl hned dvě vítězství na slavném okruhu v Le Mans.

12. březen 2019 12:40:24

Automobilka Porsche letos slaví 50 let svého kultovního závodního modelu 917, který hned několikrát uchvátil celý svět především na slavném okruhu v Le Mans. Tento vůz, který se zcela vymykal tehdejšímu designovému jazyku Porsche, byl poprvé představen v roce 1969 na Ženevském autosalonu. Nyní, o pět dekád později, německá automobilka přichází s futuristickým konceptem založeným právě na původním modelu 917, který ukazuje, že jeho design je skutečně nadčasový.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Porsche Newsroom (@porsche_newsroom),

Model 917 byl prvním vozem z dílny Porsche, který této automobilce přinesl celkové vítězství v Le Mans, a to hned dvakrát v letech 1970 a 71. A slávu si získal také na filmovém plátně, když se objevil v hollywoodském dramatu Le Mans, kde se v něm v roli pilota Michaela Delaneyho proháněl Steve McQueen. Novodobé závodní 917 se však ke zklamání mnohých bohužel nedočkáme, protože tento počin zůstane pouze ve stádiu koncepčního vozu.

Útěchou nám však může být alespoň skutečnost, že tento designový skvost budeme moci od května až do září zhlédnout v muzeu Porsche v německém Stuttgartu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Porsche Newsroom (@porsche_newsroom),

Zdroj: CNET RoadShow, HypeBeast