Zdroj: Local Motors/The Verge

Video z crash testů amerického startupu ukazuje bezpečnost 3D vytisknutých vozidel

Záběry bourajících vozidel jsou zřejmě tím posledním, co chtějí automobilky obvykle vidět v médiích, natož aby jim je ještě samy zasílaly. Startup Local Motors na to však jde od lesa.

9. březen 2019 18:14:00

Americký start-up Local Motors poskytl magazínu The Verge exkluzivní video, které zachycuje, jak jeho 3D vytisknutý samořízený miniautobus s názvem Olli bourá v rychlosti 40 km/h do zdi. Podle ředitele firmy Jaye Rogerse jde o test “nejhoršího možného scénáře”, který by se Ollimu mohl na silnici přihodit.


Zdroj: Local Motors/The Verge

“Zveřejňováním těchto záběrů bourajících vozidel chceme ukázat, že pracujeme s náležitou pečlivostí. Chceme, aby lidé viděli náš pokrok,” říká dále Rogers. Dle jeho slov šlo o vůbec první případ, kdy někdo provedl takto rozsáhlé crash testy na 3D vytisknutém vozidle. A přestože v momentě nárazu je všude kolem plno rozbitého skla, o chvíli později lze vidět, že vozidlo žádné kritické poškození neutrpělo, což je rozhodně pozitivní výsledek.


Zdroj: Local Motors/The Verge

Local Motors Olliho již nyní testuje na veřejných silnicích, kde jezdí rychlostí 24–29 km/h. Rogers dodává, že výroba vozidel pomocí 3D tisku v mnoha lidech vyvolává obavy o bezpečnost. Právě díky této technologii je však možné snadno upravovat design vozu a integrovat do něj nové bezpečnostní prvky, a jeho bezpečnost tak neustále zvyšovat.

Zdroj: Futurism, The Verge