Zdroj: Jetpack Aviation

Výrobce jetpacků spustil předobjednávky na "létající motorku" jako ze sci-fi filmu

Vozidlo s názvem Speeder na první pohled vypadá jako rekvizita z hollywoodského filmového studia. Je však skutečné a již nyní si ho můžete rezervovat.

9. březen 2019 15:16:35

Americká firma Jetpack Aviation (JPA) je předním hráčem na poli vývoje jetpacků a tryskových technologií, a koncem minulého roku dokonce oznámila, že hodlá uspořádat ligu jetpackových závodů. Své dílo však nyní posouvá na zcela novou úroveň. Představila totiž létající tryskovou motorku s názvem Speeder, která na první pohled vypadá jako dopravní prostředek ze sci-fi filmu.

O sci-fi však skutečně nejde. Speeder si totiž zájemci mohou již nyní předobjednat na stránkách firmy. Jeho pohon zajišťují čtyři turbojetové motory, které disponují samovyvažovací funkcí. Tyto motory jsou dostatečně silné na to, aby unesly samotné vozidlo i pilota o maximální hmotnosti 115 kg. Podle zveřejněných technických specifikací může Speeder létat až ve výšce 4,5 km rychlostí až 240 km/h.

Délka jednoho letu pak trvá až 22 minut v závislosti na nadmořské výšce a hmotnosti pilota. V současné době JPA plánuje vyrobit 20 modelů pro rekreační využití, přičemž cena jednoho kusu je stanovena na 8,7 milionu Kč. Kromě toho však firma hodlá vyrobit také vojenskou verzi tohoto vozidla, které bude mít pět motorů a bude ho možné pilotovat na dálku.

Zdroj: Digital Trends