Zdroj: Sebastian Errazuriz

Obří obrazovka v centru New Yorku bude živě vysílat záběry Země ze satelitu NASA

Cílem projektu blu Marble z dílny umělce Sebastiana Errazurize je zasadit naši existenci do perspektivy celého vesmíru, kde je naše planeta pouze malým smítkem.

8. březen 2019 11:37:40

Chilský umělec Sebastian Errazuriz je známý svým tvůrčím a nekonvenčním přístupem k veřejnému umění či designu nábytku. Jeho nejnovější projekt s názvem blu Marble je však v jeho dosavadní kariéře dost možná největší a nejpůsobivější. Na jedné z ulic newyorského Manhattanu se za několik dní objeví monumentální stavba s velkou obrazovkou, na které bude živě vysílán obraz Země zachycený satelitem NASA na oběžné dráze.

Název projektu odkazuje k legendární fotografii Země s názvem Modrá skleněnka (The Blue Marble), kterou v roce 1972 pořídila posádka Apolla 17. Zmíněná obrazovka bude měřit zhruba šest metrů a bude viditelná v noci i ve dne. Errazuriz a jeho tým dále vytvořili program, který v reálném čase prochází fotografie pořízené zmíněným satelitem a pomocí speciálního softwaru z nich následně tvoří videosekvenci, která pak bude promítána na obrazovce.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Imagine if we could look up at the night sky and see ourselves; see the Earth right that moment, streamed live from space?

Příspěvek sdílený Sebastian Errazuriz (@sebastianstudio),

“blu Marble je připomínka naší zázračně křehké existence. Samotnou naši existenci na globální úrovni zasazuje do perspektivy celého vesmíru, kde jsme malým smítkem, a vybízí nás tak k tomu, abychom žili naplno a s vědomím, že náš čas na této zranitelné a krásné planetě je omezený,” komentuje Errazuriz.

Jeho dílo bude oficiálně odhaleno 13. března pod záštitou newyorské galerie Richard Taittinger Gallery na ulici Ludlow Street, kde zůstane po dobu jednoho měsíce.

Zdroj: HypeBeast