Foto: GFG Style

Legendární designér Giugiaro se vrací. Představil extrémní coupé do terénu

Jeden z nejslavnějších automobilových designérů vrací úder. Se svou novou značkou odhalil vůz, jenž si hravě poradí jak v terénu, tak na okruhu.

7. březen 2019 18:32:30

Ikona automobilového designu a autor legendárních křivek vozů Lotus Esprit, Lancia Delta nebo De Lorean DMC-12 se vrací. Osmdesátiletý Giorgetto Giugiaro po prodeji své slavné karosárny Italdesign založil se svým synem Fabriziem nové studio GFG Style, které nyní odprezentovalo svůj druhý počin.

Nový designový koncept nese označení Kangaroo a ve svých odvážných liniích a netradičních řešeních nezapře proslulou italskou designovou školu. Zařadit tuto kreaci do nějaké kategorie je navíc velmi obtížné. Elektromotory poháněný vůz s dojezdem 450 kilometrů kombinuje prvky SUV, hypersportu a to vše pod velmi nevšedně pojatou stylovou karosérií coupé.


Foto: GFG Style

Světlá výška vozu je nastavitelná v rozmezí 140 až 290 mm, což zajišťuje dostatečný prostor pro ostrou jízdu na okruhu i drsný terén. S výkonem 483 koní a maximální rychlostí elektronicky omezenou na 250 km/h se navíc jedná o dravý stroj, který může s akcelerací 3,8 sekundy z nuly na sto úspěšně zatopit nejednomu sporťáku.

Kromě výškově nastavitelného podvozku se GFG Style Kangaroo vymyká z klasických automobilových škatulek také pojetím dveří. Ty se totiž skládají ze dvou dílů, přičemž jeden se otevírá po směru jízdy a ten druhý nahoru. Interiér se nese v moderním duchu a je zde jasně patrný Giugiarův rukopis. Kromě tří displejů zde poutá pozornost především závodní volant.


Foto: GFG Style

Byť malosériová výroba tohoto nevšedního vozu s karosérií z karbonu není vůbec jistá. Rozhodně se však jedná o technický i designový unikát, jenž dokazuje, že automobilky neprodukují pouze tuctová auta pro masový konzum.

Zdroj: Jalopnik.com