Zdroj: MIT

Malý čtyřnohý robot od MIT hravě zvládá backflip a je "prakticky nezničitelný"

Devítikliový Mini Cheetah je dle slov jeho tvůrců prvním čtyřnohým robotem, který zvládá backflip. Podívejte se, co všechno dokáže.

7. březen 2019 10:54:21

Když se řekne čtyřnohý robot, mnohým se jistě vybaví firma Boston Dynamics a její Spot, který již zvládá i takové kousky jako tanec na Uptown Funk od Bruna Marse. Co říci k tomuto tématu však mají také inženýři z MIT, kteří minulý rok představili robota Cheetah, který pro orientaci v terénu nepotřebuje žádné kamery či vnější senzory, a nyní přichází s menší verzí tohoto robota zvanou Mini Cheetah, která je možná ještě působivější.


Zdroj: MIT

Mini Cheetah váží pouhých 9 kg a zvládá širokou škálu pohybů. Dokáže běžet rychlostí až 8 km/h a problém mu nedělá ani backflip ze stoje. Inženýrský tým z MIT o něm navíc dokonce tvrdí, že je “prakticky nezničitelný”. Další z jeho předností je snadná opravitelnost, která je dána tím, že všechny jeho nohy se skládají ze tří levných elektromotorů a když některá ze součástí selže, jednoduše se vymění za novou.

“Tohoto robota jsme sestrojili z velké části proto, že s ním lze velmi snadno experimentovat a zkoušet bláznivé kousky,” uvádí v tiskové zprávě vedoucí vývojářského týmu Benjamin Katz. MIT nyní postaví dalších deset těchto robotů s cílem “vytvořit výzkumné konsorcium inženýrů, kteří budou moci přicházet s novými nápady, zaměňovat je, či mezi sebou dokonce soutěžit”.

Co všechno Mini Cheetah umí, můžete zhlédnout zde:

Zdroj: TechCrunch