Foto: Bugatti

Bugatti La Voiture Noire odhaleno. Umělecké dílo je nejdražším vozem v historii

Automobilka Bugatti při příležitosti 110 let značky odhaluje zřejmě nejexkluzivnější vůz světa. Ručně vyrobená novinka nabízí 1500 koní, dokonalý design a luxus nejvyšší úrovně.

5. březen 2019 17:48:54

Legendární francouzská značka vstala pod křídly Volkswagenu z mrtvých a letos si připomíná 110 let existence. Nebylo by to Bugatti, aby při příležitosti kulatého výročí nepostavilo vůz, jenž všem fanouškům i konkurentům vyrazí dech.

Na právě začínajícím ženevském autosalonu tak výrobce odhalil model La Voiture Noire, který se stává synonymem dokonalosti a preciznosti. Umělecká práce na čtyřech kolech je ručně vyrobena, přičemž celá karosérie je zhotovená z uhlíkových vláken. Designové mistrovství Bugatti snoubí eleganci starých vozů značky se současnými trendy a v době plné kompromisů v automobilovém světě se jedná o naprosto výjimečné, takřka dokonalé dílo.


Foto: Bugatti

Pohledný stroj je poháněn nekompromisním vzadu uloženým šestnáctiválcem o objemu 8 litrů, který se čtveřicí turbodmychadel generuje výkon 1500 koní. Kromě toho však vůz nabízí maximálně přepychový interiér na úrovni luxusních limuzín. Vedení automobilky novinku prezentuje jako mistrovské dílo, či sochu na čtyřech kolech, která má demonstrovat schopnosti současné automobilové výroby nejvyššího stupně.

Nové Bugatti La Voiture Noire je s cenovkou převyšující 350 milionů korun důkazem toho, že i v době elektrifikace a trendových městských SUV může vzniknout skvostné Grand Turismo s konvenčním pohonem, které se stane na desetiletí autem snů nejednoho automobilového nadšence.

Zdroj: Topgear.com