Foto: Fernando Guerra

Dům v Brazílii kombinuje čistý design s impozantním výhledem na oceán

Na pobřeží Atlantiku nedaleko Sao Paula vyrostl osobitý dům odvážného vzezření, jenž zaujme jak proporcionalitou a použitými materiály, tak přímořským umístěním s prvotřídním výhledem.

4. březen 2019 18:16:17

Brazilský architekt Dante Furlan se postaral o podobu velmi sebevědomě působícího domu, jenž kombinuje originalitu, přísnou geometrii, čisté linie a vkusný interiér. To vše na hornatém pobřeží Atlantského oceánu s přímým výhledem na mořskou hladinu.

Víkendové obydlí je umístěno na pobřeží nedaleko největšího brazilského města Sao Paula. Budovu tvoří tři samostatné abstraktní celky hranatých tvarů, které jsou propojeny do jedné celistvé struktury. Na obdélníkový základ navazuje trojúhelníkové patro, přičemž mezi oběma objemy leží několik na sobě nezávislých mezipater, které tvoří společenské prostory.


Foto: Fernando Guerra

Monolitické přízemí vytváří intimní obytný prostor, zatímco bohatě prosklené patro s dřevěnou fasádou umožňují bohaté vizuální interakce s okolím. Budova od ateliéru Bernardes Arquitetura disponuje v mezipatře také rozsáhlou terasou a o úroveň výše postaveným zastřešeným balkónem.

Interiér se nese v duchu vzdušnosti a útulnosti a vkusně kombinuje sklo a tradiční brazilské dřevo a nábytek od předních designérů Brazílie. Díky členitému uspořádání vnitřních prostor nabízí interiér četná zákoutí, čímž vzniká dojem intimity a zároveň většího objemu celé stavby.

Zdroj: Archdaily.com