Zdroj: Audi

Audi slaví 10 let svého desetiválce exkluzivní limitovanou edicí R8 V10 Decennium

Již za pár dní bude v Ženevě představena limitovaná edice supersportu Audi R8, která nabídne 222 vozů s prémiovým designem a samozřejmě desetiválcem pod kapotou.

4. březen 2019 12:11:01

Německá automobilka Audi letos slaví 10 let svého desetiválcového motoru, kterému vzdává hold limitovanou edicí supersportu R8. V rámci edice s názvem Audi R8 V10 Decennium bude vyrobeno pouze 222 vozů, jejichž exteriér nabídne prémiové barevné provedení Daytona Gray doplněné matně bronzovými prvky v podobě 20palcových kol a sání motoru.


Zdroj: Audi

Černá dominuje také v interiéru, kde jí dodává kontrast prošívání volantu v odstínu mědi. Hned na několika místech vozu pak najdeme logo “Decennium”, které je při otevření dveří rovněž promítáno na zem společně s číslem daného modelu v rámci edice. Pod kapotou dle očekávání najdeme atmosférický vidlicový desetiválec 5.2 FSI o výkonu 620 koní, který zajišťuje zrychlení z 0 na 100 za 3,1 sekundy a maximální rychlost 331 km/h.

Edice R8 V10 Decennium bude poprvé oficiálně představena již za pár dní v Ženevě, přičemž dostupná má být již během letošního jara za cenu přibližně 5,6 milionu Kč. Pokud se však radši díváte do budoucnosti než do minulosti, můžete si přečíst o elektrickém konceptu E-tron GT, s jehož výrobou chce Audi začít již za dva roky.

Zdroj: HypeBeast, HighSnobiety