Foto: Italdesign

Italdesign představí stylové kupé DaVinci a doufá v sériovou výrobu

Legendární karosárna Italdesign Giugiaro odhalí na ženevském autosalonu novou kreaci v podobě sportovního vozu Gran Turismo. Elegantní novinka nese jméno DaVinci a autorský tým doufá v jeho sériovou výrobu.

3. březen 2019 12:41:33

Ekonomická recese na konci první dekády druhého tisíciletí uvrhla slavnou karosárnu Italdesign Giugiaro do značné finanční tísně. Tu vyřešilo odkoupení německým Audi, pod jehož vedením ikonické jméno opět vstává z popela a každý rok na sebe upozorňuje velmi zajímavými vozy propracovaných křivek.

Poslední ročníky ženevského autosalonu patřily v podání Italdesignu sportovním vozům řady ZeroUno, které byly postaveny na základech Lamborghini Huracán. Letos se však chtějí Italové blýsknout vozem, který by na rozdíl od ZeroUno nemusel skončit pouze ve stavu přísně limitované edice.


Foto: Italdesign

Oním připravovaným strojem se stane čtyřmístné Gran Tourismo s křídlovými vyklápěcími dveřmi po vzoru Modelu X od Tesly. Novinka nese jméno DaVinci a již na první pohled zaujme velmi elegantními tvary a poměrně agresivní přídí. Pohon všech kol by pak měl být zajištěn čtyřlitrovým V8 a alternativně dvěma elektromotory. Ačkoliv se jedná pouze o koncept, DaVinci je prý téměř připraven pro sériovou výrobu.

Italdesign se tedy nyní bude snažit oslovit některou z větších automobilek s tím, že by jí design vozu DaVinci prodal. Během několika let tak můžeme začít tuto studii vídat na silnicích s logem kteréhokoliv mainstreamového výrobce. V opačném případě se DaVinci stane jen dalším vozem s logem Guigiaro na kapotě, který se nedostal přes fázi prototypu.

Zdroj: Italdesign