Zdroj: Martin Tůma/BoysPlayNice Photography

Válcovitá rozhledna poblíž Kralického sněžníku nabízí zimní i letní výhledy do krajiny

Rozhledna z dílny českého studia Huť architektury se tyčí do výšky 35 metrů a je volně přístupná v zimě i v létě.

3. březen 2019 10:49:31

Na 866 metrů vysokém vrchu Štvanice v pohoří Kralický sněžník byla koncem minulého roku dokončena stavba dřevěné rozhledny válcovitého tvaru, odkud mohou lidé pozorovat okolní lesy, stráně i lyžařské svahy. Rozhledna s názvem Kraličák vznikla ve spolupráci se stejnojmenným ski areálem a tyčí se do výšky 35 metrů nad terénem. Je otevřená a volně přístupná po celý rok, přičemž návštěvníci se k ní mohou dostat mimo jiné lanovkou, která má poblíž nejvyšší stanici.


Zdroj: Martin Tůma/BoysPlayNice Photography

Samotná rozhledna, jejíž návrh pochází z dílny českého studia Huť architektury, svým tvarem připomíná štíhlý monumentální obelisk, který se hrdě tyčí nad okolní krajinou. Jako hlavní materiály pro výrobu jednoduché konstrukce byly použity dřevo a ocel, přičemž stabilitu zajišťují ocelová lana, kterými je rozhledna ukotvena ze tří stran.


Zdroj: Martin Tůma/BoysPlayNice Photography

Vyhlídková plošina na vrcholu rozhledny, do které lidé mohou vystoupat po spirálovitém schodišti čítajícím 152 schodů, je před silným větrem a nepříznivým počasím chráněna pomocí bezpečnostního skla. Hned vedle rozhledny se pak nachází ještě zastřešené odpočívadlo až pro 30 lidí, které je jednak bezbariérově přístupné, a jednak v něm najdete také “herní a oddechové prvky pro různé věkové skupiny”.

Ať už se tedy do oblasti Kralického sněžníku chystáte v zimě či v létě, rozhledna a odpočívadlo na Kraličáku jistě stojí za návštěvu.

Zdroj: rozhlednanakralicaku.cz, designboom