Zdroj: Daimler AG

Smart v Ženevě odhalí elektrický speedster Forease+ s kontrastní odnímatelnou střechou

Tématem udržitelné městské mobility se zabývá čím dál více automobilek, které přichází s novými koncepty a řešeními. Pokud má však někdo v tomto oboru skutečně co říci, je to právě Smart.

2. březen 2019 09:21:56

Německá automobilka Smart, která je součástí koncernu Daimler AG, na podzim minulého roku odhalila na Pařížském autosalonu koncept elektrického minikabrioletu s názvem Forease. Od té doby si však automobilka s tímto modelem trochu “pohrála”, a za pár dní v Ženevě tak představí jeho další verzi s názvem Forease+.


Zdroj: Daimler AG

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma modely představuje radikální odnímatelná střecha, která z Forease+ činí klasický městský speedster vhodný do každého počasí. Podobně jako jeho předchůdce je však založen na filozofii poskytnout nekomplikované řešení městské mobility, které je individuální, dynamické a udržitelné.


Zdroj: Daimler AG

Exteriér vozu se nese v duchu kontrastu mezi matným stříbrným lakem karoserie a sytě žlutými doplňky v podobě zmíněné střechy a dalších detailů. Na první pohled zaujmou také futuristická kola, která nejenže dobře vypadají, ale jsou aerodynamicky uzpůsobená pro maximální účinnost a dojezd. Hravý kontrast barev se pak přenáší také do interiéru, kde žlutých prvku najdeme ještě více.


Zdroj: Daimler AG

Otázkou udržitelné městské mobility se začíná zabývat čím dál více automobilek, avšak Smart ukazuje, že v tomto oboru rozhodně není žádným nováčkem a své dlouholeté zkušenosti dokáže aplikovat také na budoucí vývoj. S povedeným konceptem však nedávno přišel také Citroën, který představil miniaturní elektromobil s názvem Ami One.

Zdroj: Motor1.com, designboom