Zdroj: Ferrari

Ferrari přichází s dosud nejvýkonnějším sériovým modelem F8 Tributo

Již za několik dní bude na Ženevském autosalonu odhaleno Ferrari F8 Tributo, které co do rychlosti zamíří na špičku mezi sportovními vozy, zároveň však nabídne prvotřídní komfort.

1. březen 2019 10:12:43

Italská automobilka Ferrari odhalila fotografie nástupce populárního modelu 488 GTB, který mimo jiné získal ocenění za nejlepší supersport roku 2015 od známého pořadu Top Gear. Nový model F8 Tributo však podle všeho rozhodně nebude krokem zpátky. Nabídne totiž supersilný osmiválec umístěný uprostřed vozidla, který dokáže vyprodukovat výkon 720 koní.


Zdroj: Ferrari

Tento motor mu zajistí zrychlení z 0 na 100 za 2,9 sekundy a nejvyšší rychlost 340 km/h. F8 Tributo však není pouze o rychlosti, ale také o tom nejlepším řidičském zážitku. Jeho působivý výkon tak doplňuje do detailu vyladěná ovladatelnost a pohodlný interiér zajišťující maximální komfort. Dvoumístný sporťák zároveň prezentuje nový designový jazyk Ferrari, který zdůrazňuje vysoký výkon a podporuje vysokou aerodynamickou účinnost.


Zdroj: Ferrari

Kromě vyššího výkonu tak ve srovnání s jeho zmíněným předchůdcem nabídne o 10 % lepší aerodynamické vlastnosti, čehož dosahuje především díky průduchu S-duct na přední kapotě, jenž o 15 % zvyšuje přítlak. K jeho oficiálnímu představení má dojít na letošním Ženevském autosalonu, který začíná již příští čtvrtek, takže se jistě máme na co těšit.

Zdroj: designboom, Car and Driver