Zdroj: 99designs/Vladimir Nikolic

100 let Bauhausu: Jak by vypadala loga nejslavnějších značek v tomto ikonickém stylu?

Jedna z nejslavnějších avantgarních škol umění, designu a architektury letos slaví 100 let existence, a celosvětová komunita designérů tomuto jubileu vzdává hold jak jinak než designem.

1. březen 2019 09:22:57

Jedna z nejvlivnějších uměleckých škol uplynulého století, německý Bauhaus, slaví letos 100 let své existence. A platforma 99designs, která sdružuje kreativní umělce z celého světa, usoudila, že takto výjimečná příležitost si zaslouží také výjimečný počin. Designéry ve své komunitě proto vyzvala, aby v rámci projektu 100 years of Bauhaus přetvořili loga nejznámějších světových brandů právě do tohoto ikonického stylu.


Zdroj: 99designs/artopelago

“Tento projekt demonstruje dlouhodobý globální vliv, který Bauhaus měl a má na umělce po celém světě. Díla, která jsou součástí projektu, pochází od designérů z více než 10 zemí od Argentiny, Guatemaly a Spojených států až po Rusko, Litvu či Velkou Británii,” uvádí ředitel platformy 99designs Patrick Llewellyn.


Zdroj: 99designs/ArsDesigns

Výmarskou školu Bauhaus založil v roce 1919 německý architekt Walter Gropius. Cílem tohoto uměleckého směru bylo překlenout propast mezi uměním a průmyslem, čehož chtěl dosáhnout zakomponováním architektury a geometrie do krásných umění.

Nyní se tedy již můžete podívat na galerii výsledných log, která spojuje jednoduchý geometrický design v duchu “méně je více”:

Zdroj: HighSnobiety, 99designs