Foto: Polestar

Švédský elektromobil s ambicemi pokořit Teslu. Seznamte se s Polestar 2

Mladá švédská automobilka představila svůj teprve druhý vůz, který se však s vyspělou technikou a vysokým výkonem prezentuje jako nebezpečný rival Modelu 3 od Tesly.

28. únor 2019 17:11:47

Většina lidí si pod pojmem švédský automobil představí Volvo, případně již nevyráběný Saab či Koenigsegg. Nejprogresivnější na poli elektormobilů je však z tamních výrobců mladá značka Polestar. Původně sportovní divize Volva se pod vedením čínské soukromé automobilky Geely proměnila v roce 2017 v samostatnou luxusně-sportovní automobilku progresivních technologií.

Prvním vozem Polestar se stalo výkonné kupé Polestar 1, které je doposud i přes vyšší cenovku beznadějně vyprodané. Nyní značka prezentuje svůj druhý model, který zamíří do mainstreamového segmentu a s čistě elektrickým pohonem bude atakovat zejména Model 3 od konkurenční Tesly.


Foto: Polestar

Vůz nese označení Polestar 2 a s kompaktní karosérií fastback může zatopit tradičním prémiovým výrobcům. Novinka stojí na platformě CMA, kterou hojně využívá sesterské Volvo nebo nová značka Lynk & Co. Standardem se stává pohon všech kol, komfortní výbava, detailně propracovaný design a samozřejmě také vysoká konektivita s ostatními chytrými zařízeními. Auto je totiž vybaveno palubním systémem Android. Výrobce slibuje dojezd 500 kilometrů na jedno nabití a prvotřídní jízdní vlastnosti díky nízkému těžišti.


Foto: Polestar

Pohon zajišťuje dvojice elektromotorů o celkovém výkonu 300 kW. K dispozici bude také sportovní provedení s brzdami Brembo, 20ti palcovými kovanými koly a přepracovaným podvozkem. Veřejnosti se vůz představí již příští týden na autosalonu v Ženevě, přičemž k zákazníkům se slibná švédská novinka dostane již v roce 2020. S cenovkou okolo jednoho milionu korun může Polestar 2 představovat zajímavou alternativu např. k vozům BMW.

Zdroj: Topgear.com