Zrcadlová koncertní hala v Saúdské Arábii odráží krásu pouštní krajiny

Budova s názvem Maraya byla postavena speciálně pro účely nedávného festivalu, jehož cílem bylo přiblížit kulturní i přírodní bohatství tamní oblasti celému světu.

27. únor 2019 10:47:11

Oblast města Al Ula na severozápadě Saúdské Arábie je známá svými přírodními krásami i architektonickými poklady. Toto město totiž leží na trase tzv. Kadidlové stezky, která dříve propojovala jih Arabského poloostrova s Egyptem, což z něj učinilo centrum obchodu i kultury. A občané tohoto města nyní vůbec poprvé zorganizovali festival, který přírodní i kulturní bohatství této oblasti přiblíží celému světu.


Zdroj: AFP

Festival s názvem Winter at Tantora, který probíhal od prosince loňského roku a skončil před několika dny, se nesl v duchu široké škály aktivit od oslav zimní výsadby přes týdenní kulturní události až po hudební vystoupení těch nejslavnějších umělců světa, mezi kterými nechyběl například Andrea Bocelli, řecký skladatel Yanni nebo čínský pianista Lang Lang.

Jednou z nejpůsobivějších atrakcí festivalu se však stala koncertní síň se zrcadlovou fasádou, která byla postavena speciálně pro tuto událost. Stavba s názvem Maraya (arabsky zrcadlo) ve spojení s okolní krajinou vytváří jedinečný úkaz, kdy její zrcadlové panely odráží abstraktní obrazy zlatavých písečných dun a majestátních hor, které je obklopují.


Zdroj: Winter at Tantora

Návrh tohoto díla, které snoubí krajinné umění s architekturou a scénografií, pochází z dílny milánského studia Gio Forma. Uvnitř se kromě zmíněného koncertního sálu nachází také interaktivní výstava a dílo kinetického umění od italské kreativní agentury TODO.

Zdroj: designboom