Foto: Škoda Auto

Škoda Kamiq odhalena. Jaký je nový český crossover?

Týden před zahájením ženevského autosalonu odhalila tuzemská Škoda své malé SUV Kamiq. Co můžeme od svěží novinky očekávat?

26. únor 2019 19:35:26

Automobilka Škoda láká své fanoušky na příchod vozu Kamiq už nějaký ten pátek. Nyní však již odkryla všechny karty a zveřejnila první oficiální snímky a technické údaje o malém městském SUV, k jehož premiéře dojde 5. března na tradičním ženevském autosalonu.

Největší česká automobilka jde s trendy a novinkou v podobě modelu Kamiq reaguje na stále rostoucí popularitu městských SUV. Vůz je na první pohled velmi podobný svému předobrazu v loňské studii Vision X a dokazuje, že značka umí designově oslovit i mladé řidiče, na které právě Kamiq primárně cílí.


Foto: Škoda Auto

Novinka využívá technický základ v modulární platformě MQB-AO a v rámci nabídky koncernu Volkswagen se řadí po bok vozů VW T-Roc a Seat Arona, se kterými má co do techniky hodně společného. Vnějšími rozměry je Kamiq velmi blízký nedávno uvedenému modelu Škoda Scala, který balancuje na pomezí nižší střední třídy a městských kompaktů. Se Scalou má novinka hodně společného také v interiéru, který se nese v duchu přepracované architektury celé palubní desky. Ta je oproti předchozím koncepcím značně intuitivnější a jde s trendy v podobě dotykových displejů a konektivity.


Foto: Škoda Auto

Pod kapotou najdeme stejné agregáty, jako v případě modelu Scala. Základem je tedy zážehový tříválec 1.0 TSI a vrcholnou motorizací se stává 1.5 TSI se 110 kilowatty. Nabídka neopomíjí ani vznětové motory, které zastupuje 1.6 TDI s 85 kilowatty a na své si přijdou i vyznavači alternativních pohonů. Kamiq bude totiž k dispozici i ve variantě na CNG. Plynová 1.0 G-Tec zde v kombinaci s šestistupňovým manuálem generuje výkon 66 kW.

Ceny a podrobná technická data zatím nespatřily světlo světa, ale dočkat bychom se měli brzy. Předprodej totiž započne již v květnu.

Zdroj: Škoda Auto