Zdroj: Peter Pichler Architecture

Udržitelné stromové domky v Dolomitech nabídnou bezprostřední spojení s přírodou

Projekt s názvem Tree Houses se snaží rozvíjet udržitelný turismus, kdy primární roli hraje integrace architektury do okolní přírody.

26. únor 2019 14:04:53

Milánské studio Peter Pichler Architecture vytvořilo koncept udržitelného stromového obydlí v lesích italských Dolomit. Projekt je koncipován jako dodatečné rozšíření již existujícího hotelu, které má návštěvníkům poskytnout zcela nový zážitek života v lese v co největším propojení s přírodou. Geometrie domků je inspirovaná špičatými korunami okolních jedlí a modřínů.


Zdroj: Peter Pichler Architecture

Jako stavební materiál bude v souladu s hodnotami udržitelnosti celého projektu využito dřevo z místních zdrojů. Samotné dvoupatrové domky pak budou disponovat rozlohou 35 až 42 čtverečních metrů. Ve spodním patře se bude nacházet prostor pro posezení či čtení, v horním patře pak najdeme ložnici a malou koupelnu. Spojení mezi patry tvoří interní schodiště.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Peter Pichler Architecture (@peterpichler_architecture),

Zatímco exteriér domků bude tvořen tmavým dřevem, které ladí s barvou okolních jehličnanů, interiér se naopak ponese v duchu světlých barev, které vytvoří teplou a pohodlnou atmosféru. A chybět samozřejmě nesmí ani velká okna, skrz která budou hosté moci obdivovat přírodní krásy Dolomit.

Zdroj: designboom