Foto: Cupra

Cupra odhalila první vlastní model. Nový Formentor vyjede v roce 2020

Sportovní divize španělského Seatu se stala před nedávnem samostatnou značkou. Nyní Cupra odhaluje svůj první vůz v podobě SUV Kupé Formentor.

24. únor 2019 14:18:36

Přídomek Cupra využívaly po dlouhá léta nejostřejší verze modelů Seat. V loňském roce se však vedení koncernu VW rozhodlo Cupru od Seatu osamostatnit a začít budovat novou samostatnou značku pro příznivce sportovní jízdy. Prvním modelem se stala Cupra Ateca, což je však pouze upravený Seat Ateca pro náročnější klientelu.

Nyní automobilka prezentovala sérii fotografií připravovaného modelu Formentor, jenž se stane vůbec prvním čistokrevným vozem s logem Cupra na kapotě. Jedná se o hybridní SUV Kupé využívající koncernovou modulární platformu MQB. Designově pak Formentor nezapře příbuznost s vozy Seat, ačkoliv nová Cupra působí značně agresivnějším dojmem. O pohon se stará doposud nespecifikovaný agregát, jenž spolu s elektromotorem generuje výkon 242 koní a na elektřinu zvládá dojezd 50 kilometrů.

Cupra Formentor se oficiálně představí již za pár dní na autosalonu v Ženevě coby koncept. Jelikož značka počítá se zahájením výroby již v roce 2020, můžeme mluvit spíše o předprodukční verzi. Kromě modelu Formentor slibuje novopečená automobilka celou smršť novinek, kterých bychom se měli dočkat v nejbližší době.

Zdroj: Cupra