Zdroj: Carscoops

Porsche 356 z roku 1964 dostalo vůbec poprvé pohon všech kol od Emory Motorsports

Známý americký úpravce vozů Porsche dostal od klienta zakázku vyrobit klasickou 356, se kterou bude možné vyjet v zimě do hor, a toto je výsledek.

24. únor 2019 09:55:23

Americká rodinná firma Emory Motorsports provádí opravy, renovace a také úpravy vozů Porsche, konkrétně klasických modelových řad 356 a 911. A její nejnovější projekt je pak skutečným unikátem. Firma totiž nasadila karoserii modelu 356 Coupe z roku 1964 na podvozek modelu 964 C4 z roku 1990, který disponuje pohonem všech čtyř kol.


Zdroj: Carscoops

Výsledný vůz nese název AllRad (německy “pohon všech kol”) a díky své nízké hmotnosti si s lehkostí poradí s jakýmkoli kopcem, na který narazí. Dle slov Roda Emoryho, spoluzakladatele firmy, se zároveň jedná o “světově první model 356 s pohonem všech kol”. Vůz byl vyroben na zakázku klientovi, který v něm chce v zimě jezdit do lyžařských rezortů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rod @ Emory Motorsports (@rodemory),

Kromě výkonu 200 koní pak AllRad nabídne řadu působivých detailů jako pneumatiky Ice Zero od Pirelli, světlomety s jantarovým filtrem, mlhovky ve stylu rallyových vozů, závodní volant značky Prototipo či plně titanový nosič lyží. Nejspíš tedy nejsme jediní, kdo by si jízdu po odlehlých horských silnicích chtěl v tomto krasavci vyzkoušet.

Zdroj: HypeBeast, New Atlas