Zdroj: Sam Rutherford/Gizmodo

Samsung jako první oficiálně uvádí do prodeje ohebný smartphone

Korejský gigant se tímto krokem oficiálně ujímá vedení v závodu o skládací smartphone, a může tak nyní pouze doufat, že známé přísloví “první vyhrání z kapsy vyhání” se v tomto případě nevyplní.

22. únor 2019 11:30:13

V listopadu loňského roku Samsung na své vývojářské konferenci představil svůj dlouho očekávaný skládací telefon. Po středeční konferenci Galaxy Unpacked má toto zařízení již také název a oficiální termín zahájení prodeje. Korejský technologický gigant oficiálně oznámil, že zařízení s příznačným názvem Galaxy Fold bude možné zakoupit od 26. dubna v USA a od 3. května v Evropě za cenu od 1 980 dolarů (45 000 Kč).

Půjde tak o prvního zástupce zcela nové kategorie mobilních zařízení kombinující prvky tabletu a mobilního telefonu. Galaxy Fold jako první na světě nabídne 7,3palcový displej Infinity Flex, který bude možné přeložit napůl, čímž vznikne menší, 4,6palcový displej s poměrem stran 12:9. Nový systém displeje umožňuje rovněž vyšší úroveň multitaskingu, kdy můžete používat až tři aplikace zároveň, aniž byste museli přepínat okna.

Díky novému softwarovému prvku, který Samsung označuje jako App Continuity, pak uživatelé mohou v rámci jedné aplikace plynule přecházet mezi složeným a rozloženým displejem, přičemž stav dané aplikace se nemění. Na představení této i ostatních funkcí přelomového modelu Galaxy Fold se můžete podívat zde:

Zdroj: Dezeen, Business Insider