Zdroj: SOM

V Chicagu vznikne první plovoucí ekopark na světě

Park s názvem Wild Mile Chicago má do dnes špinavé části povodí řeky Chicago přinést novou zeleň i faunu a také nabídnout nové příležitosti k rekreaci či vzdělávání.

21. únor 2019 07:47:03

Americké architektonické studio SOM odhalilo návrh prvního plovoucího ekoparku na světě, který má vzniknout na řece Chicago ve stejnojmenném městě. Projekt s názvem Wild Mile Chicago bude ve spolupráci se skupinou místních ekologů a aktivistů vybudován na chicagském ostrově Goose Island. Cílem projektu je vytvořit přirozené prostředí pro život vodní i suchozemské fauny v systému chicagských kanálů.


Oblast projektu Wild Mile Chicago před a po, zdroj: SOM

Tento 1,6 kilometru dlouhý plovoucí park tak vytvoří nejen mokřadní i vodní habitat, ale také unikátní prostředí pro kanoisty a kajakáře a nové rekreační a edukační příležitosti v městském prostředí. V současné době skupina dobrovolníků z této iniciativy denně prostřednictvím speciální aplikace shromažďují data o opylovačích a dalších rostlinách, které zde již dříve zasadili.

Projekt tímto způsobem sleduje vývoj každé rostliny, a na základě těchto dat pak budou park postupně rozšiřovat. Dokončení projektu je naplánováno na rok 2020.

Zdroj: ArchDaily