Foto: BMW

BMW přiveze do Ženevy modernizovanou řadu 7 jako plug-in hybrid

Mnichovská automobilka uvede na tradičním ženevském autosalonu svůj čerstvý facelift vlajkové řady 7 s plug-in hybridním pohonem.

20. únor 2019 21:49:25

Kolem modernizace luxusního sedanu BMW řady 7 je poslední dobou velmi rušno. Začátkem měsíce se odhalila omlazená sedmička ve sportovně střiženém provedení od ikonického úpravce Alpina (informovali jsme zde) a již brzy se dočká svého debutu také ekologická varianta.

Ta ponese označení BMW 745e a slibuje spotřebu pouhých 2.6 litru paliva na 100 km, přičemž nabídne výkon 394 koňských sil a akceleraci 0-100 km/h za 5.1 sekundy. Na čistě elektrickou energii pak luxusní novinka zvládne ujet téměř 60 kilometrů.

Kromě velmi příznivé spotřeby paliva a nízkých hodnot emisí CO2 však zůstává vše při starém. Stejně jako zážehové varianty nabídne omlazené provedení BMW 7 nebývale luxusní interiér, vysoce komfortní jízdní vlastnosti a také podstatně agresivnější designové zpracování, jak jsme již psali zde.

Kromě hybridní řady 7 plánuje tradiční německý výrobce na blížícím se 89. ročníku ženevského autosalonu uvést v hybridní variantě také SUV X5 a zástupce střední třídy 330e. I tyto novinky by měly přispět BMW k dosažení cíle půl milionu prodaných vozů s hybridním pohonem ke konci roku 2019.

Zdroj: Hypebeast.com