Zdroj: FNN

Záhadné kruhy v japonském lese nejsou dílem mimozemšťanů, ale vědců

Na internetu se nedávno objevily snímky uskupení stromů v japonském lese, která vytváří záhadné kruhovité útvary. Ke zklamání všech konspiračních teoretiků má však tento jev zcela logické vysvětlení.

Před téměř 50 lety byl v prefektuře Mijazaki na jihu Japonska uskutečněn lesnický experiment, jehož výsledky se naplno projevují až nyní. Na leteckých fotografiích lze vidět uskupení kryptomerií japonských, stálezelených jehličnanů, které vytváří záhadné soustředné kruhovité útvary.


Foto: Sankei News

Tyto záběry se nedávno objevily na sociálních sítích, kde vzbudily zájem lidí a vyvolaly diskuzi o původu těchto kruhů. Ke zklamání všech konspiračních teoretiků se však ukázalo, že se nejedná o pozůstatek invaze mimozemšťanů, ale o výsledek téměř půl století starého vědeckého experimentu.


Foto: FNN

Podle dokumentu zveřejněného japonským Ministerstvem zemědělství, lesnictví a rybářství jde o výsledek experimentu zaměřeného na růst a rozmístění stromů, který v této oblasti využívané pro “experimentální lesnictví” proběhl v roce 1973. Kruhymůžete zhlédnout rovněž “na vlastní oči” na Google Earth. Dle původního plánu by stromy měly být za 5 let pokáceny, avšak úřady nyní zvažují, že tyto útvary zachovají.


Foto: Google Earth

Zdroj: designboom