Zdroj: Volkswagen

Volkswagen oživil kultovní "Light Bus" při příležitosti 50. výročí Woodstocku

Minibus s oficiálním označením Type 2 se stal nejen hvězdou tohoto legendárního festivalu, ale také symbolem celého hnutí hippies, protestu proti válce ve Vietnamu a také pop-kulturní ikonou.

18. únor 2019 10:29:49

Těžko bychom hledali ikoničtější symbol amerických 60. let než minibus od Volkswagenu. Obzvláště jeden konkrétní exemplář tohoto vozu se pak vryl do paměti celému světu.

Když v tomto minibusu pomalovaném psychedelickými motivy přijela hudební skupina Light na legendární festival Woodstock v roce 1969, rychle se zařadil po bok Jimiho Hendrixe či The Who jakožto hvězda festivalu. Následně se z něj stal symbol celého hnutí hippies a protestu proti válce ve Vietnamu.


Zdroj: Volkswagen

A autor designu původního Woodstock busu Robert Richard Hieronimus nyní ve spolupráci s americkou odnoží Volkswagenu vytvořil repliku svého výtvoru z roku 1969. Svůj debut si replika odbyla před několika dny na setkání minibusu od Volkswagenu pořádaném organizací Orange County Transporter Organization v Kalifornii, a nyní se při příležitosti 50. výročí festivalu vydá na turné napříč Spojenými státy.


Zdroj: Volkswagen

“Celý ten autobus je vlastně o tom být jedním národem na jedné planetě. Na každé z jeho stran je nějaký příběh – hodně příběhů – a všechny vedou ke sjednocení, spolupráci a vyšší svědomitosti, což jsou hodnoty, které Light ztělesňuje,” řekl ke svému dílu Hieronimus.

Zdroj: Digital Trends, CNET