Foto: Quang Tran

Lesní vila ve Vietnamu vkusně využívá týkové dřevo

Vila ve vietnamském letovisku prošla rekonstrukcí, která budovu za využití přírodních materiálů nechala velmi citlivě splynout s okolím.

17. únor 2019 17:11:23

Vietnamský architekt Pham Thanh Huy se postaral o zdařilou rekonstrukci vily ve vietnamském letovisku Flamingo Dai Lai. Stavba zasazená do kopcovitých borových lesů představuje udržitelnost a harmonický vztah mezi lidským sídlem a přírodou.

Cílem bylo zhotovení komfortního obydlí v klidné lokalitě, které se stane útočištěm pro odpočinek před ruchem velkoměsta. Rekonstrukce tedy využila četných přírodních materiálů, které vytvářejí klidnou a pohodovou atmosféru. Celkové architektonické pojetí se nese ve skandinávském stylu. Fasáda, interiér i řada dekorů využívají dřevo, které je dále kombinováno s kamenem.


Foto: Quang Tran

Autor projektu zvolil jako hlavní materiál rekonstrukce dřevo z Teky obrovské. Tato tropická dřevina byla hojně využívána ke stavbě lodí a jako materiál odolává i drsným klimatickým podmínkám panujícím v dané lokalitě.

interiér se nese ve vzdušném přívětivém duchu s řadou rustikálních prvků a v rámci úprav prodělal řadu změn. Celé přízemí budovy bylo prohloubeno, aby bylo možné vytvořit mezipatro hostící novou ložnici. Přízemní hala dále navazuje na zahradu s novým bazénem, který vkusně navazuje na týkovou fasádu. Celkový koncept vily představuje velmi citlivé zpracování starého domu v kontextu okolního prostředí a stává se vzorem pro obdobné realizace.

Zdroj: Arch2o.com