Foto: Maserati

Maserati Alfieri vyjede již příští rok

Koncept vrcholného sporťáku Alfieri byl odhalen již v roce 2014. Nyní vše nasvědčuje tomu, že první vozy sériového provedení opustí výrobní linku už příští rok.

16. únor 2019 16:19:52

Automobilka Maserati, patřící pod křídla koncernu Fiat Chrysler, přišla před několik lety s ambiciózními plány expanze. Podobně, jako v případě Alfy Romeo, se však zatím žádný významný úspěch nedostavil a firma se dostala spíše do finančních problémů.

O příchodu nového velkého supersportu vycházejícího ze studie Alfieri se mluví již několik let, ale žádné konkrétní informace o vstupu novinky na trh nebyly dlouhou dobu zveřejněny. Nyní však došlo k odhalení plánů na rozšíření továrny v Modeně během letoška. Výrobní linka by měla být uzpůsobena pro produkci vrcholného sportovního vozu již od příštího roku. Je tedy patrné, že se modelu Alfieri přece jen dočkáme.

Na rozdíl od původních plánů by se však vzhledem k emisním normám mělo jednat o plug-in hybrid. Nové Alfieri bude osazeno vidlicovým šestiválcem a trojicí elektromobilů, které vozu poskytnou dostatečný výkon pro akceleraci z 0-100 km/h během dvou sekund a maximální rychlost vysoce přesahující 300 km/h. Novinka bude již tradičně nabízena jak s uzavřenou, tak otevřenou karosérií. Zda Alfieri naváže na bohatou tradici sportovních vozů značky a pozvedne stagnující produkci Maserati, zůstává velkou otázkou.

Zdroj: Topgear.com