Zdroj: Rasmus Hjortshøj

V Kodani bude otevřen umělý lyžařský svah, který bude zároveň měnit odpad na energii

Na od přírody plochém povrchu Kodaně vyrostla umělá hora, která nejenže nabízí lidem sportovní vyžití téměř v centru města, ale zároveň pomáhá zvýšit povědomí o udržitelné energii.

16. únor 2019 10:12:36

V hlavním městě Dánska bude zanedlouho otevřen umělý lyžařský svah s názvem Copenhill Urban Mountain, jehož návrh a realizaci zajistila firma Bjarke Ingels Group. Nejde však o jen tak ledajaký svah – v jeho útrobách se nachází zařízení pro energetické využití odpadu. Jak totiž architekt Bjarke Ingels uvedl pro Guardian, jeho cílem je zachránit svět, a zároveň se u toho dobře bavit.


Zdroj: Rasmus Hjortshøj

Svah se nachází zhruba 10 minut od kodaňského centra a pro veřejnost bude otevřen letos v květnu. Již na podzim loňského roku zde však proběhlo několik prezentačních dnů, kdy si místní obyvatelé mohli jízdu po svahu vyzkoušet, přičemž nyní firma BIG již dolaďuje poslední detaily.

Kromě lyžování a snowboardingu mohou návštěvníci toto zařízení využít také pro běhání, chůzi či lezení. K dispozici bude rovněž kavárna a další odpočinkové prostory, kde mohou znovu načerpat energii.

Zdroj: designboom