Foto: Byton

Konkurent Tesly vyrukoval s 48palcovou přístrojovou deskou

Čínský start-up Byton má velké ambice v oblasti elektromobility a ani v interiérech svých připravovaných vozů se nedrží nijak zpátky. Přímý konkurent Tesly přichází s plně digitalizovanou palubní deskou.

15. únor 2019 15:49:07

Mladá automobilka Byton, o které jsme vás již dříve informovali, staví svou image na technologické know-how předních společností z oblastí elektroniky. Právě od firem jako Google, Tesla či BMW totiž čínský start-up přetáhl celou řadu expertů, aby se podíleli na vývoji revolučních elektromobilů.


Foto: Byton

Revoluční SUV Byton M-Byte míří do výroby již příští rok jako konkurent Tesly

Prvním vozem s logem Byton na kapotě se stane SUV M-Byte, jehož výroba by měla odstartovat v druhé polovině letošního roku. Kromě plně autonomního řízení a celé řady asistentů, které zatím nemají u sériově vyráběných automobilů obdoby, nabídne novinka také velmi futuristický interiér. Celou plochu přístrojové desky totiž zaujme obří displej o 48 palcích.

Ten nabídne konektivitu s celou řadou digitálních aplikací včetně palubního asistenta v podobě systému Alexa od Amazonu. Automobil tak umožní široké možnosti multimediální zábavy během autonomní jízdy. Jedním displejem to však nekončí. Další bude totiž umístěn na volantu řidiče, mezi sedadly a v rámci příplatkové výbavy též na opěrkách hlavy. Zda se ambiciózní konkurent Tesly X dočká úspěchu se zřejmě dozvíme již brzy.

Zdroj: Hypebeast.com