Zdroj: 3XN Architects

V mnichovském Olympijském parku vyroste nová aréna s travnatou střechou

Víceúčelová aréna nahradí starý stadion pro dráhovou cyklistiku a po otevření v roce 2021 se stane domácím stadionem zdejšího basketbalového a hokejového týmu.

15. únor 2019 14:00:48

Dánské studio 3XN zvítězilo v architektonické soutěži o návrh nové víceúčelové sportovní arény v německém Mnichově. Aréna se bude nacházet ve zdejším Olympijském parku, který byl vybudován jakožto místo konání letní olympiády v roce 1972, a nahradí starý stadion pro dráhovou cyklistiku. Její budova byla navržena tak, aby zapadla do kontextu parku, čehož dosahuje především svou střechou, kterou pokrývá travnatý porost.


Zdroj: 3XN Architects

Po otevření arény, které je naplánováno na rok 2021, zde bude až 11 500 diváků moci sledovat především zápasy hokejistů Munich Red Bulls a basketbalistů FC Bayern Munich, kterým se stane domácí půdou.

“Bylo pro nás důležité vytvořit flexibilní a víceúčelovou arénu, která bude mít silnou identitu, ale zároveň bude respektovat historii i vizi původního Olympijského parku a přirozeně do něj zapadne. Chceme vytvořit dokonalé prostředí pro fantastický fanouškovský zážitek,” říká Jan Ammundsen ze studia 3XN, hlavní architekt projektu.

Zdroj: designboom