Zdroj: Tesla/YouTube

Tesla vám nově dá pozor na domácí mazlíčky uzamknuté v autě

Originální vychytávky v systému vozů se staly charakteristickým a oblíbeným prvkem Muskovy automobilky. Tesla vám nově pohlídá domácího mazlíčka a v případě pokusu o vloupání pustí Bachovu Toccatu.

Pá 15. únor 2019 11:57 +0100

Automobilka Tesla opět ukázala výhody svého systému dálkové aktualizace softwaru svých vozů, když přidala další dvě užitečné funkce, které sice nejsou úplně to nejdůležitější, co od svého auta očekáváte, nicméně i díky těmto originálním vychytávkám Muskova automobilka tolik vyčnívá mezi konkurencí. Tentokrát se budou radovat především majitelé domácích mazlíčků.

Jedna z nových funkcí totiž nese název Dog Mode a jejím účelem je zajistit bezpečí a pohodlí zvířatům, která zůstanou v autě bez dozoru. Tato funkce v autě udržuje stálou teplotu, kterou společně s nápisem “můj majitel se za chvíli vrátí” zobrazuje na hlavním displeji palubního počítače, aby nedošlo k nedorozumění a někdo v dobré víře nerozbil okno ve snaze dopřát zvířeti vzduch.

Pokud zároveň vozu v “Psím režimu” klesne úroveň baterie pod 20 %, pošle majiteli automaticky upozornění na telefon. Druhou z nových funkcí je tzv. Sentry Mode, který přidává další úroveň zabezpečení. Když je vůz zaparkovaný a zamknutý, jeho osm venkovních kamer monitoruje, zda se někdo nepřibližuje do nebezpečné vzdálenosti. Pokud systém zaznamená vážnou hrozbu například v podobě rozbitého okna, rozezní svůj alarm v plné hlasitosti.

Nejde však o jen tak ledajaký alarm. Jako zvuk totiž využívá Bachovu Toccatu a fugu d moll, kterou občas přehraje také v metalové verzi – zkrátka tak, jak to má Elon rád:


Zdroj: Digital Trends, designboom