Zdroj: Tesla/YouTube

Tesla vám nově dá pozor na domácí mazlíčky uzamknuté v autě

Originální vychytávky v systému vozů se staly charakteristickým a oblíbeným prvkem Muskovy automobilky. Tesla vám nově pohlídá domácího mazlíčka a v případě pokusu o vloupání pustí Bachovu Toccatu.

15. únor 2019 11:57:49

Automobilka Tesla opět ukázala výhody svého systému dálkové aktualizace softwaru svých vozů, když přidala další dvě užitečné funkce, které sice nejsou úplně to nejdůležitější, co od svého auta očekáváte, nicméně i díky těmto originálním vychytávkám Muskova automobilka tolik vyčnívá mezi konkurencí. Tentokrát se budou radovat především majitelé domácích mazlíčků.

Jedna z nových funkcí totiž nese název Dog Mode a jejím účelem je zajistit bezpečí a pohodlí zvířatům, která zůstanou v autě bez dozoru. Tato funkce v autě udržuje stálou teplotu, kterou společně s nápisem “můj majitel se za chvíli vrátí” zobrazuje na hlavním displeji palubního počítače, aby nedošlo k nedorozumění a někdo v dobré víře nerozbil okno ve snaze dopřát zvířeti vzduch.

Pokud zároveň vozu v “Psím režimu” klesne úroveň baterie pod 20 %, pošle majiteli automaticky upozornění na telefon. Druhou z nových funkcí je tzv. Sentry Mode, který přidává další úroveň zabezpečení. Když je vůz zaparkovaný a zamknutý, jeho osm venkovních kamer monitoruje, zda se někdo nepřibližuje do nebezpečné vzdálenosti. Pokud systém zaznamená vážnou hrozbu například v podobě rozbitého okna, rozezní svůj alarm v plné hlasitosti.

Nejde však o jen tak ledajaký alarm. Jako zvuk totiž využívá Bachovu Toccatu a fugu d moll, kterou občas přehraje také v metalové verzi – zkrátka tak, jak to má Elon rád:


Zdroj: Digital Trends, designboom