Zdroj: Mini

Nejvýkonnější Mini Cooper všech dob nabídne dravý design a 300 koní

Dosud nejsportovnější model John Cooper Works GP má být uveden na trh v roce 2020 v limitované edici pouhých 3 000 kusů a zcela právem se očekává, že půjde na dračku.

14. únor 2019 11:16:12

Britská automobilka Mini vlastněná německým koncernem BMW chystá na nadcházející Ženevský autosalon, který začne 7. března, lahůdku v podobě modelu John Cooper Works GP, jehož koncept byl poprvé představen minulý rok na Frankfurtském autosalonu. Podle všeho se bude jednat o nejvýkonnější Mini všech dob, které vstoupí na trh v roce 2020 v limitované edici pouhých 3 000 kusů, a případní zájemci si tak budou muset velmi pospíšit.


Zdroj: Mini

Již na první pohled můžete vidět, že skutečně nejde o jen tak ledajaký Cooper. Design tohoto hatchbacku sice nese charakteristické rysy tohoto modelu, avšak posouvá je na zcela novou úroveň dravosti. V přední části vozu najdeme prohloubený nárazník s předním spoilerem, a nasávač vzduchu na kapotě pak značí, že se pod ní skrývá něco opravdu silného. A je to tak – John Cooper Works GP se totiž bude pyšnit výkonem 300 koní.


Zdroj: Mini

Zadní část auta je však možná ještě extrémnější. Najdeme na ní totiž střešní spoiler, který by se svou velikostí klidně mohl sloužit jako lavička v parku. Prostřednictvím zadních světel ve stylu britské vlajky pak Cooper hrdě zdůrazňuje svůj původ. Ačkoli u finálního produkčního modelu budou některé z těchto radikálních prvků možná zmírněny, zcela jistě půjde o horké zboží, které bude pastvou pro oči nejen milovníků této britské značky.

Zdroj: Digital Trends, CNET Roadshow