Zdroj: SAME Architectes

V opuštěné stanici pařížského metra vznikne farmářský trh a restaurace

Projekt s názvem Terminus vznikl v rámci iniciativy Reinvent Paris, která se snaží odhalit potenciál nevyužívaných podzemních prostorů.

12. únor 2019 12:42:42

Opuštěná stanice metra Croix-Rouge v 6. pařížském obvodu brzy nabídne turistům i místním obyvatelům jedinečný zážitek. Na jednom nástupišti v hloubce 9 metrů pod zemí se brzy objeví tržiště tvořené stánky s tradičním občerstvením a také lokálními potravinami, na druhém nástupišti pak vznikne restaurace a koktejlový bar.


Zdroj: SAME Architectes

Projekt s názvem Terminus, který je výsledkem spolupráce francouzské firmy Novaxia a studia SAME Architectes, zvítězil v soutěži s názvem Subterranean Secrets of Paris pořádané iniciativou Reinventing Paris. Jeho cílem je kooperativním, zábavným, edukativním a zároveň elegantním způsobem obnovit architektonické i kulturní dědictví Paříže, jehož je tato zastávka metra součástí.


Zdroj: SAME Architectes

Nová podoba stanice nabídne návštěvníkům především dva koncepty: na severním nástupišti se budou moci procházet experimentálním prostorem tvořeným podzemním trhem a stánky s občerstvením, kde si lidé budou moci zakoupit především lokální potraviny a zdejší speciality přímo od farmářů. V restauraci na druhé straně kolejiště si pak lidé tyto místní produkty budou moci vychutnat s gastronomickou úpravou od zdejších kuchařů.

Zdroj: designboom