Zdroj: Guinness World Records

Kolona 55 za sebou jedoucích samořízených aut vytvořila nový světový rekord

Guinnessova kniha rekordů má nový zápis. V čínském Čchung-čchingu vznikla největší kolona autonomních vozů na světě tvořená 55 automobily značky Changan, které společně ujely zhruba 3 kilometry.

12. únor 2019 09:17:24

Čínské město Čchung-čching se stalo svědkem vytvoření nového Guinnessova rekordu, když se na zdejší testovací dráze seřadilo 55 samořízených aut značky Changan, které jednotně rychlostí 30 km/h ujely celkem 3,2 kilometru, a vytvořily tak největší kolonu autonomních vozů na světě. O stanovení rekordu se původně pokoušelo 56 vozidel, avšak jeden z bezpečnostních řidičů byl diskvalifikován, protože nad svým vozem na chvíli převzal kontrolu.


Zdroj: Guiness World Records

Pro účely tohoto kousku automobilka upravila senzory svých vozů, aby lépe rozpoznávaly okraje jízdního pruhu a pozice aut před nimi. “Řidiči, kteří se tohoto testu účastnili, žádným způsobem nezasahovali do systému autopilota,” řekl pro Guiness World Records Yang Guo, inženýr z automobilky Changan.


Zdroj: Guinness World Records

“Umělá inteligence a nové zdroje energie představují velmi důležitý trend v budoucím vývoji automobilů. Jakožto první značka, která stanovila tento rekord, budeme o rozvoj tohoto trendu, zejména v oblasti inteligence, dále usilovat," dodal výkonný viceprezident automobilky Tan Benhong.

Zdroj: designboom, Guiness World Records