Foto: Alpina

Alpina B7. Nový sedan jede přes 300 km/h

Tradiční úpravce vozů BMW přichází s novinkou v podobě modernizovaného modelu B7. Luxusní sedan s vidlicovým osmiválcem pod kapotou zvládá maximální rychlost přes 300 km/h.

11. únor 2019 19:00:55

Firma Aplina z německého Buchloe se věnuje úpravám vozů BMW již od poloviny šedesátých let. Nyní si vyhlášení tuneři vzali do parády facelift vrcholné řady 7 a proměnily ji v jeden z nejrychlejších luxusních sedanů světa.

Základ vozu vychází z produkční sedmičky od BMW, která se představila před nedávnem. To se promítá zejména do mnohem masivnějšího designového zpracování exteriéru, které je patrné především na přední masce. Po technické stránce vsadila Alpina u modelu B7 na vidlicový osmiválec o objemu 4.4 litru z produkce BMW, který si prošel dalšími razantními úpravami jak po stránce komponent, tak na řídící jednotce.

Výsledkem je luxusní sedan s pohonem všech kol xDrive o výkonu přesahujícím 600 koní, jehož maximální rychlost činí až neuvěřitelných 333 km/h. Osmistupňová automatická převodovka si v podání od Alpiny vysloužila robustnější zpracování a rychlejší změny převodů. Nouze není ani o úpravy na podvozku, jehož zavěšení při překonání 200 km/h automaticky snižuje výšku vozu. Případné zájemce vyjde tato silniční raketa na tři a čtvrt milionu korun.

Zdroj: Topgear.com