Foto: Iwan Baan

Ve Španělsku vyrostlo konferenční centrum s poloprůhlednými stěnami

Na západě Španělska vyrostlo netradiční konferenční centrum, které zaujme nejen svým balvanovitým tvarem, ale také poloprůhlednými stěnami.

10. únor 2019 16:41:46

Poblíž středověkého města Plasencia v západním Španělsku vyrostlo nové konferenční centrum od architektonické kanceláře Selgascano, které na první pohled zaujme svým surrealistickým pojetím.

Autoři projektu José Selgas a Lucía Cano nechali vzniknout velmi výrazné architektuře, které ztvárňuje celou budovu jako obrovský bílý balvan zasazený do krajiny španělského venkova. Nepravidelné stěny hranaté struktury jsou navíc, podobně jako např. Allianz Arena, potaženy materiálem ETFE. Ten dává celému objektu zcela unikátní vzhled, jelikož částečně propouští světlo.

Více než 17 metrů vysoká budova je přístupná monumentální vstupní branou pomocí výrazné červené lávky, která se stává dalším impozantním prvkem, jenž v kombinaci s provedením fasády budí značnou pozornost. Interiér se nese ve vzdušném duchu a díky četnému využití skla nabízí velkou přehlednost. Kromě hlavního přednáškového sálu pro 300 osob, který lze navíc rozdělit na tři samostatné prostory, nabízí budova také restauraci či výstavní plochy.

Zdroj: Designboom.com