Foto: Bugatti

Bugatti slaví 110 let značky limitovanou edicí modelu Chiron

Bugatti uvedlo ke stodesátému výročí značky limitovanou edici Chiron Sport ‘110, která vzdává hold francouzské trikolóře.

9. únor 2019 20:09:41

Tradiční francouzská automobilka Bugatti patřící do koncernu Volkswagen exceluje ve výrobě hypersportovních automobilů, které vynikají jak obrovským výkonem a maximální rychlostí, tak velmi vysokou cenovkou a značně omezenými výrobními sériemi.

Nyní si výrobce připomíná 110 let od chvíle, kdy slavný italský závodník Ettore Bugatti ve Francii založil stejnojmennou firmu a nechal vzniknout jednomu z nejikoničtějších jmen v historii motorismu. Automobilka ke svému jubileu připravila limitovanou edici svého vrcholného modelu Chiron nesoucí označení Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti.

Vůz se oproti běžnému provedení liší nižší hmotností a specifickými designovými prvky, které odkazují na francouzskou vlajku. Zadní křídlo tak lemuje francouzská trikolóra, stejně jako zpětná zrcátka či sedadla vozu. Základní barvou je pak matný odstín modré “Nocturne,” která se výrazným způsobem promítá i do interiéru vozu. Po technické stránce se nic nezměnilo. Šestnáctiválec do W poskytuje výkon 1479 koňských sil a dělá tak z Chironu jeden z nejvýkonnějších silničních strojů planety. Cenovku výrobce nezveřejnil.

Zdroj: Designboom.com