Zdroj: Dubai Holding

V Dubaji vznikne nový mrakodrap se základnou v podobě otisku prstu premiéra SAE

Mrakodrap s názvem Burj Jumeira se stane druhou nejvyšší budovou Dubaje a má představovat další součást vize města budoucnosti.

9. únor 2019 12:51:05

Premiér Spojených arabských emirátů a emír Dubaje Muhammad bin Rašíd Al Maktúm oznámil stavbu nového mrakodrapu v dubajské čtvrti Al Sufouh, který se co do výšky zařadí za Burdž Chalífu, a stane se tak druhou nejvyšší budovou ve městě. Projekt Burj Jumeira má dle slov šejka Muhammada sloužit jako další krok v naplňování vize o městu budoucnosti, které se vyznačuje expresivním designem a kompaktní infrastrukturou.


Zdroj: Dubai Holding

Mrakodrap z dílny firmy Dubai Holding se bude tyčit do výšky 550 metrů a jeho forma je inspirovaná harmonickými vlnkami pouštních dun a oáz. Fasáda budovy bude pokryta digitálními obrazovkami, které budou využívány při společenských událostech a oslavách. Dost možná nejzajímavějším prvkem je však základna budovy, která je stylizovaná jako otisk prstu samotné Jeho Výsosti šejka. Tato základna bude představovat společenský prostor s četnými fontánami a také venkovním amfiteátrem.

Nejvýše položené prostory se budou nacházet ve výšce 450 metrů a díky jejich flexibilitě je bude možné přizpůsobit různým druhům událostí. Součástí těchto prostorů bude mimo jiné salónek a restaurace, a chybět nesmí samozřejmě ani vyhlídkové plošiny, ze kterých si návštěvníci budou moci vychutnat rozsáhlé výhledy na celou Dubaj.

Stavba mrakodrapu bude údajně zahájena okamžitě, první fáze má být pak dle plánů dokončena v roce 2023.

Zdroj: designboom