Zdroj: Albert Gea/Reuters

Španělský student si vyrobil funkční robotickou protézu z Lega á la Tony Stark

David Aguilar se narodil bez pravé ruky, a tak se rozhodl, že si namísto sebelitování postaví novou z Lega. Netřeba dodávat, že je velkým fanouškem Tonyho Starka alias Iron Mana.

8. únor 2019 11:55:59

Devatenáctiletý Španěl David Aguilar, který studuje bioinženýrství na barcelonské International University of Catalonia, si postavil funkční robotickou paži z Lega. Vlivem vzácné genetické poruchy se narodil bez pravého předloktí. Ačkoli je plně soběstačný i bez umělé končetiny, rozhodl se protézy zpřístupnit lidem, kteří je skutečně potřebují.


Zdroj: Albert Gea/Reuters

“Jako dítě jsem byl v přítomnosti ostatních velmi nervózní, protože jsem byl jiný. Neodradilo mě to však od toho, abych věřil svým snům. Chtěl jsem se vidět v zrcadle stejně jako ostatní – se dvěma rukama,” řekl v rozhovoru pro Reuters.

David vyrobil již čtyři verze své protetické paže, které pojmenoval písmeny MK a pořadovým číslem, stejně jako Iron Man v komiksech označoval své robotické obleky. Jednotlivé verze svých protéz pak prezentuje na svém YouTube kanále, kde vystupuje jako “Hand Solo”. Zde se můžete podívat, jak funguje třetí verze jeho protézy, MK III:

Zdroj: CNET, Reuters