Foto: Aston Martin

Lagonda se vrací. Připravuje elektrické SUV

Aston Martin koketuje s obnovením výroby ikonických vozů Lagonda již několik let. Nyní potvrzuje příchod nového SUV, jehož studii odhalí v Ženevě.

7. únor 2019 20:11:15

Po druhé světové válce se britský výrobce luxusních vozů Lagonda dostal do finančních problémů a záchranou mu bylo odkoupení automobilkou Aston Martin. Ten pokračoval v produkci automobilů slavného jména ještě několik desetiletí. Posledním vozem se jménem Lagonda se nakonec stal luxusní sedan Aston Martin Lagonda, jehož design budí rozruch dodnes.

Před několika lety se Aston Martin nechal slyšet, že výrobu značky Lagonda opět oživí. První vlaštovkou se stala vlajková loď Aston Martin Lagonda Taraf. Superluxusní sedan svým vzezřením navázal na Aston Martin Lagonda ze sedmdesátých let, avšak vznikl v pouhých dvou stovkách kusů, a to zejména pro klientelu z Blízkého východu.


Foto: Aston Martin

Nyní britský výrobce odhalil informace o připravovaném vozu s logem Lagonda na kapotě, které doprovodil i první snímek. Na rozdíl od modelu Taraf půjde o klasický produkční vůz, jehož výrobní série nebude nijak limitována.

Novinka se ponese v duchu současných trendů. Proto nepřekvapí, že půjde o čistokrevné elektrické SUV, které nabídne extrémní palubní komfort a skvělé jízdní vlastnosti. Již z prvního snímku je patrné, že luxusní koráb silnic designově naváže na působivou limitovanou sérii modelu Taraf. Prodej zatím bezejmenného vozu by měl započít v roce 2021, přičemž koncept bude odhalen již na březnovém autosalonu v Ženevě.

Zdroj: Topgear.com