Foto: Piers Taylor

V Anglii vzniklo ekologické mobilní obydlí s příznivou cenovkou

Britské Invisible Studio přišlo se stylovým prototypem mobilního obydlí, jehož konstrukce využívá výhradně přírodní a recyklované materiály.

6. únor 2019 18:21:55

Designové studio Invisible postavilo prototyp snadno přemístitelného plnohodnotného obydlí, jehož konstrukce pracuje výhradně s lokálním dřevem a nevyužitým stavebním odpadem.

Drobné obydlí nesoucí označení Trailer využívá dřevěný nosný rám, jenž je dále doplněn termoizolací a z exteriéru lemován ocelovými pláty a vlněným plexisklem. Interiér nabízí otevřený prostor s minimalistickou jídelnou a kuchyní, které doplňují dvě ložní místnosti v patře. Minimalistické pojetí však zároveň umožňuje snadné složení domu a jeho legální mobilitu napříč krajinou, což může být zajímavé především pro cestovatele, či uživatele vyznávající přírodní styl života. Trailer by se mohl stát zajímavým také jako přechodné bydlení.

Autoři věří v kusovou výrobu prototypu, přičemž cenovka by se mohla pohybovat okolo půl milionu korun, čímž se obydlí, téměř nezatěžující přírodu, stává ještě atraktivnější alternativou k běžným způsobům bydlení.

Zdroj: Arch2o.com