Zdroj: Hispano Suiza

Hispano Suiza představí elektrický hypervůz inspirovaný designem 30. let

Automobilka Hispano Suiza proslula především v období před 2. světovou válkou výrobou luxusních vozů. Nyní se však vrací na scénu a hodlá oživit jeden ze svých nejslavnějších modelů.

6. únor 2019 08:52:24

Španělská firma Hispano Suiza, která v 1. polovině 20. století proslula výrobou luxusních automobilů a následně také leteckých motorů, oznámila plány na výrobu elektrického hypervozu inspirovaného 30. lety. Vůz s názvem Carmen nese jméno vnučky zakladatele firmy a má být představen na Ženevském autosalonu, který začíná 7. března.


Zdroj: Hispano Suiza

Design vozu je inspirovaný kultovním modelem Dubonnet Xenia z roku 1938, který na zakázku slavnému francouzskému závodníkovi Andrému Dubonnetovi vyrobila právě Hispano Suiza. Uvnitř samonosné karoserie z uhlíkových vláken se bude nacházet pohonný systém od firmy QEV Technologies, která vyvíjí elektrické motory i pro vozy Formule E.


Zdroj: Hispano Suiza

Jak firma uvádí, model Carmen bude vyroben v pouhých 19 exemplářích. Více detailů firma zatím neodhalila, avšak zájemcům již nyní na svých webových stránkách nabízí možnost předobjednávky.

Zdroj: HypeBeast