Zdroj: AI SpaceFactory

Americká firma vyrobila prototyp obydlí pro život na Marsu pomocí 3D tisku

Firma AI SpaceFactory je jedním z pěti nejúspěšnějších účastníků soutěže NASA o návrh obytné stavby určené pro povrch Rudé planety. Jako první však svůj návrh dokázala přetavit v reálný prototyp.

5. únor 2019 13:58:22

Architektonická a technologická firma AI SpaceFactory dokončila výrobu prototypu obydlí s názvem MARSHA, které má lidem umožnit obývat Mars. Jedná se o jeden z pěti projektů, které uspěly v soutěži pořádané agenturou NASA, jejíž účastníci měli navrhnout koncept bydlení na povrchu Rudé planety pro posádku čtyř astronautů. AI SpaceFactory je však prvním účastníkem, který svůj koncept dokázal také zhmotnit do formy prototypu.


Zdroj: AI SpaceFactory

Pro výrobu obydlí firma navrhla svůj vlastní materiál označovaný jako “Marťanský polymer”, který lze vyrábět i přímo na Marsu z místních hornin a zeminy. Pomocí nejmodernější robotiky a technologie 3D tisku pak zahájila výrobu prototypu.


Zdroj: AI SpaceFactory

V rámci poslední fáze zmíněné soutěže, která se bude konat od 29. dubna do 4. května na půdě Bradley University, pak firma vytiskne zmenšený model domu MARSHA (v měřítku 1:3) přímo před očima diváků.

Zdroj: ArchDaily