Foto: Volkswagen

Volkswagen chystá návrat plážové buginy. Odhalí ji v Ženevě

Německý Volkswagen chystá návrat legendární plážové buginy, která proslula především v éře hippie. Plně elektrizovaný koncept čeká premiéra na Ženevském autosalonu.

3. únor 2019 19:54:15

Roztomilý VW Buggy postavený na základech legendárního Typu 1, jenž si vysloužil přezdívku Brouk, debutoval před zhruba šedesáti lety. Volkswagen nyní odhalil oficiální skici reinkarnace své plážové buginy, která projde znovuzrozením již na březnovém autosalonu v Ženevě.

Nové buggy zatím nezná oficiální jméno, ale vzhledem ke strategii Volkswagenu na poli elektromobilů lze očekávat označení I.D. Buggy. Koncept bude plně elektrifikován a využije platformu MEB, která je elektrifikovanou obdobou platformy MQB, již využívá celý koncern pro stavbu svých vozů od malých městských kompaktů, přes crossovery, až po velké sedany.

Připravovaný volnočasový vůz nabídne otevřenou karoserii bez dveří ve stylové podobě, jako tomu bylo u jeho historického předobrazu. Přesná technická data či plány na sériovou výrobu budou odhaleny již příští měsíc v Ženevě. Za zmínku stojí skutečnost, že se originální VW Buggy stal vzorem pro fiktivní automobil BF injection z populární herní série GTA.


Foto: Volkswagen

Zdroj: Topgear.com