Zdroj: Cai Jun

V Číně vzniklo obří kongresové centrum ve tvaru elipsoidu jakožto místo konání fóra OSN

Budova s názvem Deqing International Convention Center leží na ostrově uprostřed menšího jezera a silnice, která ostrovem prochází, ho dělí na dvě souměrné poloviny.

31. leden 2019 15:16:40

Ve městě Chu-čou na východě Číny byla koncem minulého roku dokončena stavba kongresového centra s názvem Deqing International Convention Center z dílny architektů a designérů Čeťiangské univerzity, které hostilo fórum OSN o správě geoprostorových informací (United Nations World Geospatial Information Congress). Budova se nachází na ostrově uprostřed menšího jezera a svým elipsoidním tvarem daný ostrov kopíruje.


Zdroj: UN-GGIM

Silnice procházející ostrovem budovu dělí na dvě souměrné poloviny, z nichž má každá svůj hlavní vchod a svá vlastní zařízení. Ve východní “hemisféře” se nachází hlavní síň pro 2000 lidí spolu s dalšími dvěma menšími víceúčelovými sály pro 500 a 300 lidí a několika konferenčními místnostmi. Západní polovina je pak zaměřena spíše na kulturu a najdeme v ní velké divadlo pro 1000 lidí a kino.


Zdroj: Zhao Qiang

Celková architektura budovy při pohledu z dálky budí dojem mihotajícího se mraku ležícího uprostřed jezera, který dokonale splývá se s okolním prostředím.

Zdroj: designboom