Foto: Škoda Auto

Škoda Kamiq odhalena na prvních skicách

Mladoboleslavský výrobce odhalil první skici chystaného městského crossoveru, který debutuje již v březnu v Ženevě.

30. leden 2019 20:37:37

Naše největší domácí automobilka dnes odhalila dvě oficiální skici, které znázorňují podobu očekávané novinky v podobě městského crossoveru Kamiq. Jméno vozu bylo odhaleno během uplynulých dní a mezi českými motoristy opět vyvolalo řadu kontroverzí. Název je však shodný s již dříve uvedeným modelem obdobných rozměrů, jenž je nabízen výhradně čínským zákazníkům.

Evropská Škoda Kamiq však nebude mít se svým čínským příbuzným kromě názvu téměř nic společné. Novinka bude stát na úspěšné koncernové platformě MQB a designově bude dle očekávání vycházet z rok starého konceptu Vision X. Technicky pak bude vůz značně spřízněný s koncernovými sourozenci v podobě Volkswagenu T-Roc a Seatu Arona.

Z uvedených skic je patrná jistá evoluce designového jazyka Škody. Přední světlomety jsou podélně dělené a působí poměrně agresivním, leč stylovým dojmem. Zadní světlomety naopak evokují nedávno uvedený rodinný vůz Scala. Třetí SUV v modelové paletě mladoboleslavského výrobce bude oficiálně odhaleno již v březnu na nadcházejícím ženevském autosalonu.

Zdroj: Škoda Auto