Zdroj: World Monuments Fund

Dosud nepřístupná část Zakázaného města bude poprvé v historii otevřena veřejnosti

Ačkoli Zakázané město v čínském Pekingu již tak úplně zakázané není, některé jeho součásti dosud veřejnosti zpřístupněny nebyly. Jednou z nich je i Palác Klidné dlouhověkosti, kde nyní vznikne návštěvnické centrum.

30. leden 2019 10:21:04

Organizace World Monuments Fund, která usiluje o záchranu ohroženého architektonického a kulturního dědictví po celém světě, oznámila, že v rámci renovace proslulého Zakázaného města v čínském Pekingu bude vybudováno nové turistické informační centrum v Paláci Klidné dlouhověkosti. Jedná se o dosud nezrekonstruovanou, přesto však jednu z nejvýznamnějších součástí Zakázaného města, která dosud nebyla zpřístupněna veřejnosti.


Zdroj: World Monuments Fund

Stavbu povede americká architektka Annabelle Selldorfová, zakladatelka studia Selldorf Architects. Dle jejího návrhu budou Palác Klidné dlouhověkosti vůbec poprvé v historii moci navštívit lidé z řad veřejnosti právě prostřednictvím zmíněného návštěvnického centra, které se bude nacházet na jeho druhém nádvoří. Budova Paláce byla postavena v letech 1771-1776 za vlády dynastie Čching.


Zdroj: World Monuments Fund

Selldorfová hodlá turistům v jednotlivých prostorách představit tradiční design 18. století i proces vzniku Paláce, přičemž hlavní sál bude tvořen otevřeným prostorem, který návštěvníkům poskytne nerušený pohled na skalkové zahrady na nádvořích. Stavba centra má dle plánů začít koncem letošního roku, přičemž celková rekonstrukce Paláce má být dokončena v roce 2020.

Zdroj: ArchDaily