Zdroj: TIME/Felix & Paul Studios

Seriál natáčený na stanici ISS ukáže vesmírný život ve virtuální realitě. Sleduj trailer!

Mezinárodní vesmírnou stanici za dobu její 20leté existence navštívilo méně než 250 lidí, avšak nový projekt The ISS Experience chce tento zážitek prostřednictvím virtuální reality přinést celému světu.

29. leden 2019 10:29:33

Americký časopis TIME ve spolupráci s kanadským studiem Felix & Paul Studios připravují seriál o Mezinárodní vesmírné stanici s názvem The ISS Experience, který má divákům prostřednictvím virtuální reality umožnit stát se alespoň na chvíli astronautem a zakusit, jak vypadá život na oběžné dráze. Natáčení seriálu probíhá pomocí dvou kamer s 360° záběrem, které na stanici v prosinci loňského roku vynesla kosmická loď Dragon od SpaceX.


Zdroj: TIME/Felix & Paul Studios

K těmto dvěma kamerám se během letošního roku přidají ještě další dvě speciální VR kamery, které natočí vůbec první vesmírnou chůzi ve filmové virtuální realitě. První záběry ve virtuální realitě byly natočeny minulý pátek, přičemž konečným cílem je během následujících 9 měsíců zachytit celkem 184 hodin činnosti astronautů na palubě stanice.


Zdroj: TIME/Felix & Paul Studios

“Prostřednictvím silně pohlcující a empirické virtuální reality divákům ukážeme vesmírnou stanici zevnitř i zvenku. Podíváme se na výzkum, vědu a práci, která je na stanici ISS prováděna, a zaměříme se také na realitu a výzvy života ve vesmíru,” říká Félix Lajeunesse, režisér z Felix & Paul Studios. Vypadá to tedy, že se můžeme těšit na zcela mimořádnou podívanou, což dokládá rovněž nedávno zveřejněný trailer, který si můžete nyní dát jako ochutnávku:

Zdroj: Futurism