Zdroj: Getty Images/Thomas Samson

Banksyho dílo uctívající památku obětí pařížských útoků bylo ukradeno

Ze dveří pařížského divadla Bataclan, kde v listopadu roku 2015 proběhl jeden ze série smrtících teroristických útoků, zmizelo památeční dílo, které zde namaloval slavný pouliční umělec Banksy.

27. leden 2019 16:26:49

V pátek 25. ledna byla ze dveří slavného divadla Bataclan v centru Paříže odcizena Banksyho malba, která vzdávala hold 130 obětem teroristických útoků v listopadu roku 2015, z nichž se jeden odehrál právě na tomto místě. Dílo, které se nacházelo na dveřích jednoho z nouzových východů, vyobrazovalo postavu mladé ženy se zarmouceným výrazem v tváři.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Banksy (@banksy),

“Dnes nás zasáhlo hluboké rozhořčení. Banksyho dílo, symbol památky patřící všem – místním, Pařížanům, občanům světa – byl odcizen,” napsalo divadlo na svém Twitteru. Podle informací agentury AFP ke krádeži došlo během páteční noci, kdy skupinka dosud neznámých pachatelů odcizila dílo pomocí úhlových brusek, naložila ho do dodávky a ujela.


Banksyho umění v poslední době čím dál více nabývá na popularitě. Jeho poslední dílo, malba s názvem Season’s Greetings umístěná na náhodné garáži ve Walesu, bylo nedávno prodáno za “šestimístnou sumu” (v librách) Johnu Brandlerovi, majiteli britské galerie Brandler Galleries, který však slíbil, že dílo zanechá na původním místě.

Zdroj: BBC, CNN