Zdroj: Andy Palmer/Twitter

Aston Martin odhaluje funkční prototyp elektrického modelu Rapide E

Koncept elektrického sporťáku Rapide E byl představen již v roce 2015. Nyní Aston Martin odhaluje záběry z první samostatné jízdy funkčního prototypu a uvádí, že prodej produkčního modelu má začít ještě letos.

27. leden 2019 11:40:58

Ředitel automobilky Aston Martin Andy Palmer před několika dny zveřejnil na svém Twitteru krátké video, které zachycuje důležitý moment v historii značky. Prototyp elektrického modelu Rapide E, který má disponovat revoluční 800V baterií, na tomto videu totiž zažívá první zcela samostatnou jízdu. O důležitý okamžik se jedná proto, že Rapide E je prvním elektrickým modelem značky a jeho cílem je “zachovat a posílit dojem, charakter a výkon modelu Rapide S vybaveného 12válcovým motorem”.


Kromě zmíněné průlomové baterie se pod kapotou tohoto elektromobilu budou nacházet dva motory o celkovém výkonu 602 koní, které zajistí pohon všech čtyř kol a maximální rychlost 250 km/h. Cena modelu Rapide E zatím nebyla odhalena, avšak vzhledem k tomu, že půjde o limitovanou edici pouhých 155 exemplářů, lze očekávat spíše vyšší relace. Zahájení prodeje je naplánováno na poslední čtvrtletí letošního roku, takže ho nejspíš již brzy uvidíme také v pořádné akci.


Zdroj: Aston Martin

Zdroj: Engadget, Electrek